Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

DKK gimnazjalistek i książka "Wymyśliłam Cię"

Utworzono dnia 09.10.2018
Dnia 1 października br. miało miejsce pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie klubowiczek DKK. Pomimo niewielkiej frekwencji członkinie dyskutowały na temat książki pt. „Wymyśliłam Cię”, którą napisała Francesca Zappia. Poniżej przedstawiamy refleksje oraz odczucia...
czytaj dalej na temat: DKK gimnazjalistek i książka "Wymyśliłam Cię"

Spotkanie z pierwszoklasistami

Utworzono dnia 08.10.2018
Dnia 8 października filię biblioteki odwiedzili uczniowie z klasy I tutejszej szkoły podstawowej. Po wspólnym przeczytaniu opowiadania o minionych wakacjach, dzieci z pełnym zaangażowaniem oddały się w rozwiązywanie łamigłówek.
czytaj dalej na temat: Spotkanie z pierwszoklasistami

Głośne czytanie

Utworzono dnia 05.10.2018
Dnia 5 października br. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w filii biblioteki z tutejszymi przedszkolakami. Dzieci wysłuchały opowiadania o żółwiku Franklinie i jego pierwszym dniu w szkole.
czytaj dalej na temat: Głośne czytanie

UWAGA! Konkurs na okolicznościowy ex - libris

Utworzono dnia 03.10.2018
Gminna Biblioteka Publiczna w Świnicach Warckich ogłasza konkurs na okolicznościowy ex - libris z okazji obchodów 60 – lecia istnienia biblioteki i 10 – lecia nadania imienia Św. Faustyny Kowalskiej. Prace w formie papierowej lub elektronicznej przyjmujemy do dnia 11...
czytaj dalej na temat: UWAGA! Konkurs na okolicznościowy ex - libris

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Utworzono dnia 06.07.2018

Gminna Biblioteka Publiczna im Św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich z siedzibą przy
ul. Kościuszki 18, jako administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe czytelników zarejestrowanych w bibliotece są przetwarzane w celu zapewnienia możliwości korzystania z zasobów biblioteki, w celach statystycznych oraz windykacyjnych.

Podstawą do przetwarzania danych są ustawa z dnia 27 czerwca 1997 roku o bibliotekach oraz ustawa z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej.

Dane powierzane są dostawcy systemu bibliotecznego w celu należytej obsługi technicznej systemu MAK+ oraz Instytutowi Książki. Jeżeli  czytelnik wyrazi zgodę, dane mogą zostać udostępnione innym bibliotekom korzystającym z sytemu bibliotecznego MAK+ w celu uproszczonej rejestracji. Czytelnikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania, wniesienia umotywowanego sprzeciwu na dalsze przetwarzanie oraz wniesienia skargi na zasady przetwarzania danych do organu nadzoru ochrony danych osobowych.

Dane będą przetwarzane tylko tak długo, jak będzie to niezbędne do realizacji ustawowych obowiązków biblioteki na zasadach określonych w Regulaminie biblioteki.
Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do korzystania z zasobów biblioteki.

NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA" Stefania Żeromskiego

Utworzono dnia 22.09.2018

W dniu 18 września 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna we współpracy z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym w Świnicach Warckich zorganizowała Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Fragment rozmowy ojca - Seweryna Baryki z synem - Cezarym Baryką, przedstawiający wizję szklanych domów odczytali pan Paweł Lewiński i Hubert Mielczarek. Tegoroczna odsłona Narodowego Czytania ..... Dlatego wymieniony wyżej fragment z „Przedwiośnia” poprzedziła prezentacja wiersza Leopolda Staffa – „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!” w wykonaniu Marii Koneckiej i Martyny Syncerek.  Natomiast list Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy odczytał dyrektor  Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Świnicach Warckich pan Andrzej Karkowski.

czytaj dalej na temat: NARODOWE CZYTANIE "PRZEDWIOŚNIA" Stefania Żeromskiego

Wakacyjne spotkanie DKK dorosłych

Utworzono dnia 03.09.2018

We wtorek - 21 sierpnia 2018 r. miało miejsce spotkanie DKK dorosłych działającym przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Świnicach Warckich. Tym razem było to aktywne spotkanie. W piękne, słoneczne popołudnie sprzed siedziby biblioteki w Świnicach W. klubowiczki wyruszyły na rajd rowerowy. Pokonując malowniczą trasę wiodącą przez Wyganów, Podgórze, Grodzisko i Strachów dotarły do miejsca docelowego, czyli placówki filialnej biblioteki w Piaskach. Tam czekały kiełbaski
z grilla oraz pyszny deser. ...

czytaj dalej na temat: Wakacyjne spotkanie DKK dorosłych

Czwarte wakacyjne spotkanie

Utworzono dnia 26.07.2018
Dnia 26 lipca br. miało miejsce już czwarte spotkanie wakacyjne z biblioteką. Wspólnymi siłami przeczytaliśmy kolejny fragment baśni pt. „Calineczka”, po czym przystąpiliśmy do przygotowanych wcześniej zabaw. Zapraszamy za tydzień!
czytaj dalej na temat: Czwarte wakacyjne spotkanie

Wakacje w bibliotece

Utworzono dnia 20.07.2018
Dnia 19 lipca 2018 roku odbyło się kolejne wakacyjne spotkanie w bibliotece. Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania baśni pt. „Calineczka”. Po wysłuchaniu opowiadania uczestnicy rozwinęli swoje zdolności manualne tworząc skaczące żaby z papieru. Wyścigi własnoręcznie...
czytaj dalej na temat: Wakacje w bibliotece

Podziękowania

Podziękowania

Warsztat informacyjny biblioteki

Warsztat informacyjny biblioteki

Z Dzienniczka

Świętej Faustyny

 

„Polskę szczególnie umiłowałem,
a jeżeli posłuszna będzie woli mojej,
wywyższę ją w potędze i świętości...”

 

Dz.1732

Zegar

Pogoda

Kalendarium

Grudzień 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1

W poprzednim tygodniu: 38

W tym miesiącu: 45

W poprzednim miesiącu: 210

Wszystkich: 187677